Chateau De Fleurville & Spa

65 billeder
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse
Vi åbner Booking.com i en ny fane for en fair sammenligning.
Chateau De Fleurville & Spa
$$$$

Beskrivelse

Chateau De Fleurville & Spa - Les Collectionneurs er tildelt 4 stjerner, og tilbyder gæsterne en gratis privat parkeringsplads, en terasse og en restaurant og ligger i Fleurville. Centrum af Fleurville kan man nå inden for 5-minutters gårtur.

Beliggenhed

Det tager 30 minutter at køre til Chalon-sur-Saône.

En togstation er i nærheden. Lyon Bron er den nærmeste lufthavn, 105 km fra stedet.

Værelser

Der er også et privat badeværelse.

Mad og drikke

Gæsterne på dette sted bydes på en morgenmadsbuffet hver dag.

Fritid og erhverv

Fritidsfaciliteter omfatter et spabad og terrasse-restauranten samt faciliteter mod gebyr såsom en tennisbane og massage. Hotellet har også cykeludlejning og et bagagerum.

Godt at vide
Check-in/Check-ud
fra 16:00-19:00
fra 08:00-11:00
Faciliteter
Privat parkering er mulig på stedet gratis.
Der er gratis Trådløst internet .
Anden information
Morgenmad
Du kan starte din dag med en fuld morgenmad, som koster EUR 24 pr. person pr. dag. 
Børn & ekstra senge
Der tilbydes ikke børnesenge på værelset. 
Kæledyr
Kæledyr er ikke tilladt.
Bygning
Antal værelser:18
Tidligere navn
Chateau De Fleurville & Spa - Chateaux Et Hotels Collection
Priskalender
Tjek tilgængelighed og priser for dine datoer nu!

Værelser & Tilgængelighed

Værelse med to enkeltsenge
  • Maks:
    2 personer
  • Sengemuligheder:
    2 enkeltsenge
  • Brusebad
  • Kaffemaskine
Dobbeltværelse Superior
  • Maks:
    2 personer
  • Sengemuligheder:
    Kingsize-seng
  • Brusebad
  • Kaffemaskine
Værelse Deluxe med to enkeltsenge
  • Maks:
    2 personer
  • Sengemuligheder:
    2 enkeltsenge
  • Brusebad
  • Kaffemaskine
Vis 1 flere værelsestyperMindre

Faciliteter

Vigtigste faciliteter

WiFi

Wi-Fi

Gratis parkering
Bagageopbevaring
24-timers service

24 timers vagtservice

Mad/ Drikke

Bar/ Lounge område

Restaurant

Velkomstdrink

Kaffebar

Swimmingpool

Sæsonåben udendørs pool

Opvarmet swimmingpool

Spa and relaxation

Jacuzzi

Ansigtsmassage

Kropspeeling

Rygmassager

TV

Fladskærms TV

Sport & Fitness

  • Vandreture
  • Ridning
  • Cykling
  • Tennisbane
  • Badminton
  • Golfbane

Services

  • Husholdning
  • Udflugtsassistance/Billetbestilling
  • Velkomstdrink

Middagsfaciliteter

  • Restaurant
  • Bar/ Lounge område
  • Særlige diætmenuer

Mødefaciliteter

  • Møde-/ banketfaciliteter
  • Fax/fotokopiering

Børnefaciliteter

  • Brætspil
  • Børnemenu
  • Legeområde til børn

Fritidsfaciliteter

  • Sæsonåben udendørs pool
  • Opvarmet swimmingpool
  • Solseng
  • Solterrasse
  • Have
  • Spa & Wellness center
  • Sauna
  • Jacuzzi
  • Kropspeeling
  • Ansigtsmassage
  • Behandlingsrum
  • Rygmassager
  • Hovedbundsmassage
  • Fuld kropsmassage
  • Fodmassage

Værelsesfaciliteter

  • Klimaanlæg
  • Varme
  • Minibar
  • Lydisolerede vinduer
  • Dagligstue
  • Omklædningsområde
  • Terrasse
  • Havemøbler
  • Strygeservice

Badeværelse

  • Gratis toiletartikler

Medier

  • Fladskærms TV

Værelsesindretning

  • Tæppebelagt gulv
Vis alle faciliteterSkjul faciliteter

Vigtige oplysninger om Chateau De Fleurville & Spa

💵 Laveste værelsespris <br /> 1528 DKK
📏 Afstand til centrum 300 m
🗺️ Beliggenhedsvurdering 8.2
✈️ Afstand til lufthavn 104.0 km
🧳 Nærmeste lufthavn Lyon Bron Lufthavn, LYN

Beliggenhed

Adresse
Adressen er blevet kopieret.
Rue Du Glamont, Fleurville, Frankrig, 71260
Se på kort
Rue Du Glamont, Fleurville, Frankrig, 71260
  • Populære seværdigheder
  • I nærheden
  • Restauranter
  • Hoteller i nærheden
Chateau de Marigny
460 m
Chateau de Fleurville
460 m
Restaurant
Restaurant de la Gare
690 m

Anmeldelser om Chateau De Fleurville & Spa

8.7 /10
Fantastisk
182 anmeldelser
Verificerede anmeldelser  
Oplev topbedømte muligheder gennem anmeldelser, vi verificerer fra vores side og Booking.com.
Boede du der?
Del din oplevelse med os.
Skriv en anmeldelse

Ofte stillede spørgsmål om Chateau De Fleurville & Spa

Hvad er afstanden fra det Chateau De Fleurville & Spa - Les Collectionneurs hotel til Fleurville bymidte?
Fleurville bymidte kan nås inden for en 5-minutters gang fra det Chateau De Fleurville & Spa - Les Collectionneurs hotel.
Hvilke attraktioner kan vi besøge under vores ophold i det 4-stjernede Chateau De Fleurville & Spa - Les Collectionneurs hotel?
Under oppholdet på det 4-stjernede Chateau De Fleurville & Spa - Les Collectionneurs hotel, bør du ikke gå glip af Fleurvilles vigtigste vartegn, Eglise de Saint Albain og Fresque de la Commune de Saint-Albain, der ligger inden for henholdsvis 25 og 30 minutter til fods.
Kan jeg efterlade min bil gratis på et Chateau De Fleurville & Spa - Les Collectionneurs hotel? parkeringsplads?
På et Chateau De Fleurville & Spa - Les Collectionneurs hotel er en parkeringsplads tilgængeligpå stedet gratis.
På hvilket tidspunkt kan jeg tjekke ud på Chateau De Fleurville & Spa - Les Collectionneurs hotel?
På Chateau De Fleurville & Spa - Les Collectionneurs hotel kan du tjekke ud fra 08:00 til 11:00.
Hvor meget koster et værelse på hotellet?
Prisen for et værelse i hotellet starter ved 235€.
Hvilken slags værelser tilbyder Fleurville hotellet?
Sådanne værelsestyper som Værelse Classic med en kingsize-seng, Værelse Superior med en queensize-seng og Værelse Standard med en queensize-seng er tilgængelige på Fleurville hotellet.
Hvilke faciliteter tilbydes på værelserne på det Chateau De Fleurville & Spa - Les Collectionneurs?
Hvert værelse på det Chateau De Fleurville & Spa - Les Collectionneurs inkluderer højhastigheds internet og et fladskærms TV med satellitkanaler til gæsternes underholdning.
Er et Chateau De Fleurville & Spa - Les Collectionneurs udstyret med faciliteter for handicappede?
Ja, værelser med handicapfaciliteter og badeværelser for handicappede tilbydes på et Chateau De Fleurville & Spa - Les Collectionneurs til gæster med særlige behov.
Er der en pool på Chateau De Fleurville & Spa - Les Collectionneurs?
Ja, du vil finde en swimmingpool på Chateau De Fleurville & Spa - Les Collectionneurs.
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
-
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse